Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Bratislavský maratón štartuje svoj 11. ročník

01.04.2016

Bratislavský samosprávny kraj je aj tento rok spoluorganizátorom ČSOB Bratislava Marathon 2016, ktorého počet prihlásených účastníkov každým rokom rastie. Organizátori očakávajú tento rok prekonanie magickej desaťtisícky. Priaznivci behu budú súťažiť v ôsmich kategóriách a tešiť sa môžu na viaceré sprievodné podujatia.
„Športové aktivity a projekty pre všetky vekové kategórie sú dlhodobo v centre záujmu bratislavskej župy. Je dôležité udržiavať si dobrú kondíciu. Aj tento medzinárodný maratón je nielen pre milovníkov behu, ale aj pre tých, ktorí chcú stráviť voľný čas na vzduchu a pritom si aj zašportovať a dobiť batérie, “ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Maratónsky víkend sa začne už dnes 1. apríla Detskými športovými hrami organizovanými v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom a pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja. Pokračovať bude obľúbeným History Run-om. Pre bežcov, ktorý sa chcú prebehnúť historickým centrom hlavného mesta, je štart o 17.00 hodine pred Sheraton Hotel Bratislava.
Sobota bude tradične patriť súťaži lezúňov a detským behom. Pokračovať bude minimaratónom, kde si svoje sily zmerajú bežci na 4,2 kilometroch. O 16:00 hodine odštartuje obľúbená Desiatka  (10 km) a History Run – poznávací beh po pamiatkach historickej Bratislavy so štartom pred Sheraton Bratislava Hotel.
V nedeľu od 10:00 hodiny sa ČSOB Bratislava Marathon 2016 ponesie v znamení hlavných kategórií - maratónu, polmaratónu a štafetových behov. O dobrú atmosféru a podporu pre súťažiacich sa počas maratónskeho víkendu postará kultúrny program v podaní Bratislava music festival a to nielen na Námestí OC pri Dunaji, ale aj popri trati.
V rámci Týždňa športu a zdravia pripravili organizátori zaujímavé prednášok a seminárov na tému zdravie, zdravý životný štýl, šport, beh a aj rôzne poradenstvo a to denne od 15:00-18:00 hodine a v sobotu 2. apríla od 12.00 do 18.30 hodine.