Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Bratislava hostí Medzinárodný filmový festival

08.11.2016

Bratislavský samosprávny kraj je už po druhý raz partnerom Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý od 11. do 17. novembra predstaví v bratislavských kinách a kluboch to najzaujímavejšie, čo sa za posledný rok kinematografia ponúkla.
 
„Medzinárodný filmový festival Bratislava je etablovaný filmový festival, ktorý do kín prináša filmy, ktoré najviac zarezonovali na filmových festivaloch po celom svete. Okrem premietaní však festival ponúkne aj množstvo sprievodných akcií, domácich premiér a diskusií s tvorcami,“ objasnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Medzinárodný filmový festival Bratislava ponúkne výber tých najlepších filmov sezóny, z ktorých väčšina bude uvedená v slovenskej premiére a mnoho z nich budú mať diváci možnosť vidieť iba na MFF. Filmy budú premietané v troch bratislavských kinách a jednej kaviarni. Návštevníci sa môžu tešiť aj na workshopy, diskusie s filmármi, koncerty a aj na prechádzku Bratislavou, počas ktorej spoznajú ikonické bratislavské lokácie, napríklad fontánu z filmu Fontána pre Zuzanu.
Filmy zároveň súťažia o ocenenia v kategóriách hraný film, dokumentárny film a krátky film. Osemnásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava navštívi aj americký režisér Alex Ross Perry a slovenský herec a režisér Martin Huba, ktorý je tohtoročným laureátom ocenenia za dlho ročnú umeleckú tvorbu a držiteľom pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave.