Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Bábkáč získal ďalší medzinárodný úspech

31.05.2019

„Som veľmi hrdý na naše divadlo, ktoré pripravuje zaujímavé predstavenia pre deti a mládež. Nebojí sa reagovať na aktuálne témy, problémy spoločnosti, jednoducho dáva podnety pre rozvíjanie myslenia a názorov. Zároveň by som dal do pozornosti, keďže sa pomaly blíži letné obdobie, podujatie Letodivy. Pripravuje ho bábkáč a každý júlový a augustový štvrtok podvečer od 18:00 hodiny si budete môcť v záhrade vedľa budovy divadla na Škultétyho ulici vychutnať bohatý kultúrny program. Potešia vás rozprávkou pre najmenších a pre tých väčších je vždy každý druhý štvrtok v mesiaci pripravený zaujímavý koncert,“ pozval všetkých priaznivcov divadla bratislavský župan Juraj Droba.

Bratislavské bábkové divadlo, ktoré je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, predstavilo inscenáciu Príbehy stien v priestore poľského divadla Im. Siemaszkowej 22. mája 2019. Predstavenie porozprávalo príbehy o stenách, ktoré nám bránia vo výhľade, ako aj o tých, ktoré pomyselne staviame medzi sebou. Zároveň rozpovedalo príbehy o strachu, jeho prekonávaní a túžbe po porozumení a zožalo obrovský úspech u odbornej verejnosti.

Divadlo má na konte úspechy z medzinárodných festivalov v Srbsku, Slovinsku či Českej republiky. V najbližšom čase sa Bratislavské bábkové divadlo predstaví na ďalších festivaloch na Slovensku aj v zahraničí. Vidieť ho môžete na festivale Dotyky a spojenia v Martine, bábkovom festivale v poľskej Lomži či Divadelnej Nitre.